Jdi na obsah Jdi na menu
 

archiv 2015

3.10.15 European Championship Isaszeg - krásné počasí, super sportovní výkony bez zranění, velký počet přihlášených psů. Pro nás poslední dostih sezony, Tina běžela jen trenink (o to víc si ho užila a důsledně oškubala zaječí kožku na pile), Ela startovala ve finále v consolation, kterou stylem start - cíl vyhrála před silně finišujícím Cyranem Cinpress. Rozdíl v cíli mezi nimi byl jedna setina sekundy surprise

Všem závodníkům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na Whippet Derby, které se běží 24.10.!

   031.jpg    107.jpg  

 

26. - 28.9.15 Prodloužený víkend jsme využili k výletování, protože počasí zatím vypadá na babí léto. V neděli jsme se byli  směr Vyškov - Nemojany - Luleč, podívat se v Lulči na tamní kostel sv. Martina http://fylkir.borec.cz/kostel_sv.martina-lulec.htm a vyběhat holky. Kostel jsme po mírném "kufrování" našli a holky si užily i sprintování a kondičního pochoďáku.

V pondělí páneček odsvištěl služebně pryč, tak jsme se v babském složení vydaly na kratší, ale o to výživnější trasu co do převýšení i do zážitků s všudepřítomnou zvěří. I tady se bylo na co koukat, třeba na dub Troják http://www.hrady.cz/?OID=9024

V sobotu vyrážímě směr Isaszeg, na jedny z posledních dostihů, tak snad to počasí ještě vydrží!

002.jpg037.jpg043.jpg

6.9.15 ME FCI - videa na http://www.whippetmovie.de/ 

Gratulace vítězům a všem zúčastněným!

4.9.15 Léto je za námi. Teda ještě ne podle kalendáře ... Letos bylo opravdu hodně "vypečené" - podle převládajících teplot. Teplotám se přispůsobily i letní aktivity našich psic, takže kromě plavání (kterého se účastnily všechny tři), si Ela s Tinou ještě střihly dovolenou v Orlických horách a Ela s kámoškou Rozárkou pak ještě Šumavu. Bugatka se v teplotách které nedělají dobře jejímu srdci nastavila na odpočinkový režim při kterém zvládla i odhárat a poflakovala se doma wink

358.jpg

       img_4217.jpg

 

 

 

 

 

 

 

                   img_4476.jpg

12.8.15 Bugatka dnes slaví už dvanácté narozeniny. Přejeme všechno nejlepší a hlavně pevné zdraví "Zuříku"! Samozřejmě vše nej i sourozencům B - Inventum! 
 

024.jpg

1.8.15 Isaszeg a poslední "předdovolenkový" dostih. Tentokrát nás lehce vykolejila cesta. 50 km jsme se "courali" případně stáli v koloně. Většina obyvatel Německa a Rakouska se totiž pravděpodobně rozhodla strávit prázdniny v Řecku a podle toho vypadala i dálnice angry. Po výživných sedmi hodinách jsme dojeli na dráhu, start dostihu se posunul o hodinu, protože v koloně zůstali všichni závodníci z Čech. Po lehkém vyvětrání se první na start postavila Tina v Soloracingu, běh si tradičně užila a obsadila čtvrté místo. Elion běžela ve třetím běhu dne - August Trophy. Jako vždy předvedla dělový start, prvenství jí uteklo až na cílové rovince, kde ji předběhla nastárnoucí Royal Melody. Takže v čase 18.59s obsadila druhé místo laugh. Cesta domů probíhala v klidu (v protějším směru i v osm večer pořád stála kolonasurprise), čtyři hodiny jako vždy. 

VŠEM ZÚČASTNĚNÝM GRATULUJEME !!! výsledky na http://www.dogracing.cz

img_1439.jpg   img_1444u.jpg

img_1394.jpg

 

18.7.15 Vedroooo!!!! Utekli jsme aspoň na jeden den z rozpáleného Brna na Vysočinu k Novému Městu a hlavně k oblíbenému rybníku. Příjemná voda a hlavně 26 stupňů se holkám moc líbilo, líbil se i bonus v podobě chcíplé ryby surprise

191.jpg  100.jpg

12.7.15 Je horko, trénovat se moc nedáangry. Další dostih je až 1.8. (snad to holky stihnou ještě před háráním), tak se hýbeme tak nějak rekreačně a s ohledem na Bugatku, které dávají horka zabrat. Minulý týden jsme byli na výletě v Josefovském údolí http://kras.unas.cz/mkstred/jos.htm

V jeskyních  byl příjemný chládek, potok nabízel dostatek příležitostí ke koupání, kterých holky beze zbytku využily. Cestou zpět si vyzkoušely dokonce i skoky přes překážky, jen Ela vsadila na jistotu a raději podlézala. Tyrš by z ní radost neměl smiley 

039.jpg054.jpg074.jpg

098.jpg          102.jpg

15.6.15 Tina dnes slaví šesté narozeniny.

            Tak hodně zdraví do dalších let a přejeme vše nej

                          i ostatním "Céčkám" Inventum!

 

029.jpg

 

6.6.15 Isaszeg - vedro, bezvětří ... 

Tina tradičně běžela Soloracing, zlepšila si čas, ale se třemi dalšími mladšími soupeři neměla moc šancí, takže se umístila na čtvrtém místě. Důležité je, že doběhla v pořádku, běh si užila a zakončila ho ukázkovým killem.

095.jpg

 

 

 

        165.jpg

Elion si chudák na svůj běh (June Trophy) musela počkat až do čtvrt na šest, k její velké nelibosti. Podepsalo se to i na jejím mizerném startu a v první rovince se ještě srazila s Dévaj Armageddonem, který běžel vedle ní s číslem dvě. Nakonec doběhla v čase 19.06 s na třetím místě za vítězným Armageddonem a druhým Maxwin Happyhourem.

Všem zúčastněným gratulujeme k výkonům v tomto počasí!

028.jpg    074.jpg

 

24.5.15 Nejen dostihy je pes živ, takže vzhledem k tomu, že další dostih mají holky naplánovaný v Maďarsku až na 6.6.,podnikáme všelijaké další aktivity. Všechno se točí kolem udržení kondice, seznámení se a vylítání se s jinými kamarády. Taky jsme se jeli podívat na štěněcí nadílku do chovatelské stanice http://www.danggali.cz Mají tam prima fotbalové hřiště, tak holky mohly uspořádat soukromé dostihy.

026.jpg     031.jpg

066.jpg     168.jpg

189.jpg

 

 

9.5.15 Další dostihový den v maďarském Isaszegu. Tina tradičně běžela soloracing, který si užila - kůže byla jen její a na radosti jí neubralo ani vytažení z boxů, protože " se nějak opomněla" pověsit kůže na pilu surpriseDruhý pokus pak vyšel a Tinka skončila s časem 19.47 na třetím místě.

                                                            img_10.jpg

Ela běžela May Trophy. Před startem byla pořádně napružená a cestou k boxům ji rozčilovalo, že nejde na prvním místě (běžela s číslem tři). Její nálada se odrazila na rychlém startu, po kterém jistě zaujala první pozici ve startovním poli. Bohužel v cílové rovince si náskok neudržela a v čase 18.87 obsadila druhé yes místo za Dévaj Armaggedonem (18.80).

Jsme spokojení, lepší čas než minule a to je teprve začátek sezony!

img_22.jpg             img_26.jpg

Všechny výsledky jsou na http://dogracing.cz

25.4.15 První ostrý dostih letošní sezóny a opět v maďarském Isaszegu. Celý den bylo poměrně teplo a větrno. Tina byla přihlášena do Soloracingu a Ela do dostihu A2 kategorie, Bauer Trophy.

První přišla na řadu Tina, která za hlasitého komentování odtáhla psovoda k boxům a jistě si oběhla solo. Po doběhu bylo trochu problematické dostat ji od návnady, zaječí kožka ještě nebyla uválená a o to zajímavějšíwink. S časem 19.55 si doběhla pro čtvrté místo.

032.jpg

Elion přišla na řadu až ve čtvrt na pět, což s oběma holkama v autě poměrně dost nelibě nesla a vystupovala jakýmkoliv otvorem ven surprise.

V běhu dělali Ele společnost tři psi a dvě fenky a od Ely jsme moc neočekávali, protože je přesně dva a půl měsíce po hárání. Takže spíš trénink. Elion nás ale překvapila, po startu se držela na druhém a třetím místě, o které nakonec po tvrdém souboji s Dévaj Jazzy přišla v cílové rovince o půl setiny sekundy wink! Takže spokojenost.

Všem zúčastněným gratulujeme, výsledky na http://www.dogracing.cz

Bauer Trophy - A2, výsledek:

1. Donna Summer Cinpress   18.52

2. Dévaj Armageddon            18.93

3. Dévaj Jazzy                      19.15                149.jpg

4. Elion Inventum                  19.20

5. Cyrano Cinpress               19.35

6. Kiprotich BSD                   20.00

 

145.jpg

 

 

20.4.15 Elionka slaví druhé narozeniny, všechno nejlepší a přání i sourozencům E Inventum!

006.jpg

 

4.4.15 Prý jarní svátky! Zima jak v Rusku, brzké vstávání a cesta do Kolína, kde se konal první FCI dostih letošní sezony. Kromě dostihu tam probíhalo i měření kohoutkové výšky whippetů a italských chrtíků. Protože jsme potřebovali Elu změřit, vyrazili jsme tím směrem, naštěstí bez sněhu cestou. Původně jsme měli přihlášené obě holky, ale Tina si léčí bolavou nohu, tak nakonec běžela jen Elion. Vzhledem k době která uplynula od hárání a k faktu, že jsou teď holky plné mléka surprise, přihlásili jsme Elu do soloracingu. Byli jme na ni zvědaví, "skákavého" zajíce dosud neběžela a viděla ho naposledy ve třech měsících v Lednici.

 A výsledek? Elion se na dráhu vydala bez zaváhání a doběhla si pro třetí místo winkz osmi fenek.

Den byl nakonec prima i přes studené počasí, holky měli možnost pohrát si se spoustou psů a my jsme se zase po roce viděli s kamarády.

Výsledky všech závodníků budou určitě brzy na http://www.drahakolin.cz/

124.jpg        256.jpg

 

 

7.3.15 Tak a začala další sezona. Holky se snaží rozpohybovat po zimě a hárání, takže jsme začali s vodou, která se loni osvědčila. Šetří klouby a pořádně protáhne jak svaly, tak srdíčka a krevní oběh.

047.jpg           054.jpg

 

 

24.1.15 Nový rok jsme začali úspěšně háráním všech tří holek, takže na nějaký trénink je zatím brzy. Nejoblíbenější činností je teď hra na honěnou s kocourem, kdy se obě zúčastněné strany spravedlivě střídají a Rex využívá své váhy, která zdárně konkuruje váze Bugatky :-)

              103.jpg                  

104.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pf-2.jpg

 

Hezký a úspěšný rok 2015 všem kamarádům a příznivcům!