Jdi na obsah Jdi na menu
 

archiv 2014

25.11.14 na www.dogracing.cz již k dispozici termínový kalendář pro rok 2015, stejně tak i na www.arh-marchegg.at

25.10.14 Whippet Derby Isaszeg

Pro nás tradičně poslední dostih sezony. Ela byla přihlášena do Supersprintu a Puppy Derby, Tina opět na Soloracing a Bugatka kibicovala a hlasitě dávala najevo nesouhlas s tím, že nemůže běžet sad.

Elion v Supersprintech využila beze zbytku své zbraně - excelentní startovní reakce, přesprintovala Coola of Carinae a skončila na prvním místě. V Puppy Derby jí dělový start nebyl moc platný, soupeři byli rychlí a tak doběhla na čtvrtém místě.

Tina si v Soloracingu doběhla pro třetí místo, v doběhu si kousla do kůže (králičí kožka měla ještě krvavou hlavu, tak byla zajímavá víc než jindy) a s chlupy v tlamě a vrtícím ocasem odkráčela na vyhlášení.

Všechny výsledky jsou na www.dogracing.cz

Sezona 2014 tedy končí a je čas na bilancování. Na jaře byla Elion novicka učící se boxy a společné běhy, na podzim je hotový závodník s dělovým startem, bezkonfliktně běhající vnitřní stopou a se schopností přemýšlet v běhu a těžit ze zkušeností se soupeři v rozbězích. Pro další sezonu bude nutné zapracovat na fyzičce (velká výzva pro pánečky wink).

Takž vzhůru zimním aktivitám a třeba bude ještě nějaký trénink v Marcheggu.

 

img_5128.jpg    001.jpg

img_5138.jpg    031.jpg

070.jpg

    087.jpg

 

112.jpg

 

5.10.14 Tentokrát jsme vydali směr Mladá Boleslav na FCI dostih. Běželo se Mistrovství Čech, Ela byla přihlášená na společný běh mladých a Tina na soloracing. Bugatka jela jako týmová podpora. Setkali jsme se s kamarády, které jsme již dlouho neviděli a taky Tinka viděla svoji sestru Camouflage a Ela mámu Dragonfly a bratra Enchanted Rivera.

A výsledky ?

Ela 2.místo a splněné podmínky pro zisk FCI licence, Enchanted River 2.místo společný běh mladých psů, Dragonfly 3.místo v seniorech, Tina 5.místo soloracing, Camouflage  pro zranění bohužel soloracing nedokončila.

 

 

045.jpg

105.jpg

 

25. - 27.9.14 European Championship Isaszeg - velký dostih, spousta psů, super organizace a žádný úraz .

Elionka běžela dostih A2 kategorie. V rozběhu přiběhla do cíle čtvrtá, takže v sobotu nastupovala do consolation. Ve finále pak skončila s časem 18.85s za Coolem of Carinae na pěkném druhém místě.

Všem zúčastněným gratulujeme!

 

117.jpg

 

21.9.14 Tak trochu jsme se zbláznili, ale proč ne, když je výstava a bonitace v jednom... Co kdyby někdy náhodou štěňata .... Takže jsme vyrazili s totálně nepřipraveným psem a handlerem na klubovou výstavu Whippet klubu do Ježkovic. Ela překvapila a v konkurenci tří výstavních fenek a jedné dostihové získala známku V4 a je chovná.

 

088.jpg

6.9.14 Další ze sobotních dostihů v Isaszegu. Tinka opět jako účastnice Soloracingu skončila na třetím místě a zase trochu zlepšila svůj čas. Ela běžela druhý ostrý dostih v životě a v souboji se třemi kavalíry běh vyhrála ! Už se těšíme na Evropské Derby ve dnech 25.a 27.9., které slibuje velkou podívanou co do množství psů, tak do jejich výkonů na dráze.

Všem přejeme hodně štěstí a sportovní výkony bez zranění!

 

 img_5806.jpg

img_5811.jpg

 

img_5617.jpg

23.8.14 Tuto sobotu jsme se vypravili do Isaszegu. Tina byla přihlášená na Soloracing a Elion na svůj první ostrý dostih. Vzhledem k tomu, že dostihy začínaly až v poledne, našli jsme si čas zajet se podívat na bájného tvora Turula (  http://cs.wikipedia.org/wiki/Turul ), který sedí na skále nad Tatabányou. Pak jsme už pokračovali směr závodiště. Na startovní listině figurovalo pro tento den 86 chrtů - whippetů a greyhoundů, což slibovalo zajímavou podívanou. Závody jako tradičně začínaly soloracingem a jako první běžela Tina. Snažila se, sice skončila sedmá, ale o půl vteřiny rychlejší než minule, což je vzhledem k jejímu srdci výkon . Ela si na svoji premiéru počkala a náležitě to okomentovala. Do běhu nastoupila se třemi soupeři - psy a po super startu se v čase 18.86s umístila na skvělém druhém místě .

Takže už se těšíme na příště, jen kdyby ty návraty domů byly trochu dřív než hodinu po půlnoci . VŠEM ZÚČASTNĚNÝM GRATULACE!

Všechny výsledky budou k dispozici na www.dogracing.cz

Ela - Cinpress Trophy A3 :    1. Guniforte Adelchi 18.36s

                                              2. Elion Inventum  18.86s

                                              3. Cyrano Cinpress 19.04s

                                              4. My Boy Ze Spinngbart Go - veteran 19.85s

 

050.jpg

114.jpg

 

 

buga-detail-3.jpg12.8.14 Dnes slaví Bugatka jedenácté narozeniny. Všechno nejlepší a hodně zdraví a to samé i sourozencům B - Inventum

 

 

 

 

 

 

 

 

 3.8.14 Tak další dostih máme 23.8. , tak se snažíme trénovat. Zařadili jsme i podvodní pás a plavání v přehradě, aby se holky nenudily. Bugatka zdárně sekunduje a účastní se všech aktivit pokud jí to zdraví dovolí. Vzhledem k tomu, že Ela ještě nemá hotovou licenci, bude další dostih opět o sólobězích, ale uvidíme jaké budou časy po vynaložené námaze.

 

obraz088.jpg

obraz110.jpg

 

24.7.14 Ne že by se nic nedělo, Ela pilně trénuje společné běhy

 

040.jpg

079.jpg

 

027.jpg17.5.14 Tak jsme se brzo ráno vydali do Isaszegu. Podle předpovědi mělo být relativně slušně. Pršet jen dopoledne. Nooo... Pršelo už cestou. Na dráhu jsme přijeli těsně před jedenáctou hodinou, první začínal soloracing kam jsme měli přihlášenou Tinu (aby se protáhla po zimě a hárání) a Elu, která tento typ kůže a písek na dráze viděla po druhé v životě (naposledy v půl roce věku). Vzhledem k tomu, že Elionka vypadá jako psice kterou jen tak něco nerozhází, rozhodli jsme se ji pustit z boxu, s košem a dresem ať se předvede.

Po příjezdu bylo naprosto jasné, že si Ela dráhu dost dobře pamatuje - dávala nám to najevo hysterickým ječením, stejně jako Tina a veteránka Bugatka . Tina šla jako první, tradičně byla fuška udržet ji aspoň relativně v klidu u boxů. Ela běžela pátá a první běh si zkomplikovala elegantní otočkou v boxu, když hledala kudy nejrychleji k nastartované pile. Ve druhém běhu jí docvaklo, že je přece jen lepší startovat nosem dopředu, číhala přikrčená u mříže, tak snad už si to bude pamatovat.

Dráha byla super připravená, kupodivu s ní nehnula ani mohutná bouřka, která posunula závěr dostihového dne o dobré dvě hodiny. Vše proběhlo bez zranění zúčastněných, škoda, že některé finalisty bouřka zahnala domů. Je pravda, že návrat byl pozdní ( v našem případě 23.45hod SEČ  ) Všechny výsledky postupně budou doplněny na www.dogracing.cz

 

072.jpg

124.jpg

 

150.jpg

151.jpg

 

11.5.14 Deštivá neděle, ale stejně jsme se rozhodli vyzkoušet Elu na celých 360 metrů a jestli zvládne zavřený box. Vydali jsme se proto do Marcheggu. Ela nezklamala a po pokusu podhrabat se pod mříží na dráhu za kůží () bezchybně vystarovala a zdárně doběhla do konce  .

Tinka s Bugatkou tentokrát pouze asistovaly a pořádně to "okecaly". Takže příště jiná kůže, jiná dráha... uvidíme.

                                                  041.jpg

 

028.jpg

049.jpg

 

20.4.14 Ela slaví dnes první narozeniny, tak všechno nejlepší a ať jí to pořád dobře běhá!

 

096.jpg

14.3.14 Dostihový kalendář ČDF : http://www.dogracing.cz/upload/2014/CRFRaces2014int.pdf

8.3.14 V chovatelské stanici Inventum sestra naší Tiny očekává minirakety - http://whippetsinventum.com/puppies

2.3.14 Venku patnáct stupňů ( ráno sice jen dva...), tak jsme se vydali zahájit letošní sezonu. Kam jinam než do Marcheggu, který začal tento týden běhat. Podobných nedočkavců bylo hodně. Holky si vyřvaly hlasivky, potkaly spoustu kamarádů, Tinka běžela jedno kolo na dráze, Bugatka prohnala míč  a Ela si vyzkoušela zavřený box a závodní tričko.

099.jpg

021.jpg

 

  8.2.14 Tak zima tak nějak nikde,holky se nemůžou vejít do kůže, tak jsme je vytáhli na rovinky na dráhu do Lednice. Vylítaly se za míčkem a lehce se unavily.

 

095.jpg

011.jpg

 

230.jpg