Jdi na obsah Jdi na menu
 

archiv 2013

7.12.13 A nasněžilo! Ela žasla co že to je, tak jsme provedli zatěžkávací zkoušku nových oblečků na Pohansku u Břeclavi.

019.jpg

 

23.11.13 Tak prý běhat se dá i na podzim!003.jpg Snad ještě nenasněží.

 

 

 

 020.jpg

 

 

 

 

 

 

009.jpg

 

 19.10.13 Rozloučení s dostihovou sezonou 2013 jsme v sobotu provedli v maďarském Isaszegu na Whippet Derby. Bylo netradiční, pro nás i Tinu. Běžela totiž superkrátké supersprinty proti pouze jedné soupeřce Devaj Jazzy. Po totálně mizerném startu se umístila na druhém místě a s překvapeným výrazem hledala kůži ještě na stupních ( "Co to je za způsoby, to má být nějaký závodní běh? ")

img_8719.jpg

 

 

 

 

 

 

img_8728.jpg

Ela s Bugatkou byly pouze jako diváci, takže jediná zábava byla spousta psů a lidí kolem, které bylo nutno pozdravit a řádně očichat. Elion se podívala také na jiný typ kůže a návnada z celého králíka se střevy z pet lahve se jí moc líbila.

048.jpg

 

 

 

 

 

 

055.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.9.13 Dnešní odpoledne jsme strávili v chovatelské stanici našich kamarádů - Danggali. Byli jsme se s holkama podívat jak probíhají testy povah u šestitýdeních štěňat, malá štěňata seznámit s jinými psy než jejich mámou a taky řádně vysprintovat holky.

027.jpg

086.jpg

128.jpg

15.9.13 Tak po delší odmlce jsme byli trochu potrénovat a hlavně se podívat co dřímá v Elionce. Začalo to dobře, zaspali jsme . Se zpožděním jsme vyrazili směr Marchegg. Na dráze asi taky neměli den, hned dvakrát prasklo lanko návnady, takže běhat se začalo až v jedenáct hodin ( tušit to, spíme dýl  ) . No ale potom vše rychle odsýpalo. Tinu jsme pro klid její duše ( ne toliko naší ) pustili na jedno solíčko. Užila si to a aspoň nebyla tak moc ukřivděná. Bugatka dostála svému tajtrlíkovství a řádně o přestávce prohnala míč.

042.jpg

142.jpg

A Ela? Po počátečním " co to chcete od pětiměsíčního whippeta" ze strany okolostojících, proběhla ve dvou kolech ukázkově 80 a 100 metrů, chytila si kůži a nenechala nikoho na pochybách, že je whippet s velkým W!

256.jpg

 

8.9.13 Elionka a kamarád Charlie, schválně kdo koho dřív zakousne!

1.jpg

2.jpg

 

 

4.9.13 Konec prázdnin, psicím skončilo "období dovolených". Bugatka s Tinkou byly v Beskydech, Tinka sama na zmrzlé Šumavě a Elionka se celé léto zodpovědně socializovala a zvykala si na různé situace které ji mohou potkat coby městského psa.

089.jpg "klackování"

Šumava, hradní drbna na Rabí      563.jpg

109.jpg  Beskydy, hrátky na zahradě

 

17.8.13 Vzhledem ke stop stavu Tinky na závodech, rozhodli jsme se zajet do Lednice na "čumendu" a převzít "techničák" malé Elion. Bugatka s Tinkou si extrémně procvičily hlasivky (   ) a Elion měla možnost sledovat mámu na dráze jak honí kůžičku a taky se podívat jak rostou její bráška Exclusive a sestra Extremely Sexy.

Gratulujeme taky Radkovi Charvátovi s Garpem, jen to chtělo trochu víc závodnického štěstí!

022.jpg

086.jpg

12.8.13 Naše Bugatka dnes slaví desáté narozeniny, všechno nejlepší !

011.jpg

 

10.8.13 Blízká setkání třetího druhu aneb Elion a daňci!

obraz0353.jpg

7.8.13 A zatímco se obě starší holky s pánečky rekreují v Beskydech (snad mají trochu míň vedro než v Brně), Elion se zodpovědně socializuje a připravuje na dráhu dostihového chrta. Mimo jiné se od Cory učí, jak nejlépe trávit horka .

120.jpg

006.jpg

 

7.8.13 Neštěstí nechodí jen po lidech, ale i po zvířatech. Naše Tinka bohužel musí ve svých čtyřech letech a na vrcholu sil přestat závodit. Opakované kardiologické vyšetření ji bohužel velice předčasně přesunulo do kategorie "nehrajících kapitánů" za Bugatkou.

Budeme jí hledat jiné sportovní vyžití a na dráze se možná objeví jen v solech, kde se nebude štvát se soupeři a na krátké trati kterou jí srdce dovolí. Otázkou je, jak jí to vysvětlíme, protože Bugatce už čtyři roky marně vysvětlujeme, že na dráhu  nemůže .099.jpg

Tak Tinko, drž se pořád v dobré náladě a dobře s Bugatkou vychovej malou Elion, ať běhá jako raketa!

 

 

 

 

 

 

 

 

27.7.13 Vedro až hrůza, prý jedeme se zchladit na Vysočinu... 31 stupňů ve stínu i tam! Tak jsme nakonec zvolili rybník kousek za Ski hotelem. Holky se vybláznily, Bugatka vytvořila svůj osobní rekord v plavání za pánečkem (závislačka ), Elion zjistila, že voda je prima, dá se žrát smradlavý písek a vzápětí ho vyzvracet i s granulemi  a že teta Tina se občas taky dá zlákat k nějaké hře, například přetahované o klacek. Další její poznatek je, že košík na nose se nosí nejen v dopravním prostředku, ale i po té co pánečky přestane bavit do nekonečna opakovat ve vteřinových intervalech PUSŤ a TÁÁÁK je hodná .

017.jpg

 

084.jpg

 

 

 041.jpg

21.7.13 Tak jsme byli trénovat a Elion se poprvé podívala na dráhu a za čím to vlastně ty její tetičky běhají . Několikrát si proběhla box, chytila kůži a zdá se, že všemu přichází na chuť. Šlo jí to  ! Děkujeme za pomoc a trpělivost manželům Ringerovým!

032.jpg

071.jpg

109.jpg

 

 

7.7.13 Z malé Elion roste fakt dlouhý pes!

025.jpg

 

6.7. - 7.7.13 Czech Derby, Isaszeg - klimatické podmínky jako nakopírované, 34°C. Dvoudenní akce se spoustou super výkonů nejen na straně psí (ledové sprchy pro majitele přímo z hadice )

Tina běžela Federation Trophy a v pánské společnosti si nevedla vůbec špatně. Jako jediná fenka ve finále obsadila skvělé čtvrté místo.

Federation Trophy Final

1. Pascha Supersonic 17.82

2.Guniforte Adelchi 18.22

3.Conrad Cinpress 18.60

4. Celebration Inventum 18.67

5. Arsene Lupin Cinpress 18.72

6. Cyrano Cinpress 18.75

Všem zúčastněným gratulujeme!

 

033.jpg

 

 

28.6.13 Vítáme nového člena týmu, Elion Inventum.

045.jpg

22.6.13 Tentokrát pouze zprostředkovaně. Vedro až k zalknutí, v Isaszegu proto začínaly běhy až odpoledne. Aby se už vůbec nikdo nenudil, byly dostihy proloženy prima bouřkou. Takže vše a všichni úspěšně oblepeni tunami písku.

Tina běžela June Trophy A2. A výsledek?

003.jpg
 
Isaszeg, 22.6. June Trophy, A2
 
1. Pascha Supersonic 17.99
2. Probaxon Bubsy 18.30
3. Celebration Inventum 18.78
4. Cyrano Cinpress 18.79
5. B-Sarah Cinpress 19.18
6. Conrad Cinpress 19.21

Všem zúčastněným, co přežili počasí, gratulace ! Rozhodně to stálo za to, Tinka si zaběhla svůj dosud nejlepší čas na této dráze, takže nelitujeme ani nočního návratu (v 1.00 SEČ!)  

  007.jpg

 

 8.6.13 Tak zase jeden trénink v oblíbeném Marcheggu. Podle informací dráhy se běhá, takže po počátečním váhání, jak to bude vypadat po cestě kolem Moravy a Dyje, jsme se rozhodli jet. Cesta byla příjemná, minuli jsme poslední domky v Marcheggu a zastavilo nás vojsko. Cca 300 metrů od odbočky na dráhu. Pod mostem bylo asi 1,5m vody a cesta zavřená. Tak jsme si řekli, že když už to šlo až sem, zkusíme to ze strany od Bratislavy a Marchegg objedeme horní částí. Chyba lávky. Morava až kam oko dohlédne a silnice? Z té trčely nad vodu jenom silniční značky. Vzhledem k tomu, že nevlastníme ponorku, vydali jsme se hledat další cestu. Takže nakonec za nádražím jsme našli "skoropolňačku" a po té jsme se nakonec dokodrcali až na dráhu. Přibližně s hodinovým zpožděním.

024.jpg

Byli tu samí domácí a Mátlovi z Brna, kteří přijeli po podobných peripetiích. Obě holky si nakonec užily prima běhání a my už potom bez problémů trefili domů   a známe novou zkratku!

038.jpg120.jpg

 

 

 

 

 

 

 

4.6.13 "Výcvik" štěněte. Video se svolením chovatelky , děkujeme!

 

1.6.13 Den dětí, prší jen se leje, netrénujeme, tak jsme se vydali na návštěvu za psí rodinou do Prahy. Holky byly z drobotiny na větvi, ještě neví co je čeká

125.jpg

122.jpg

 

 

 

 

 

 

25.5.13 Těšíme se na nový přírustek, již koncen června!

18.5.13 Další dlouhá cesta do Isaszegu. Tina běžela May Trophy mix a docela si to užila. S časem 19.11 obsadila celkově čtvrté místo. Jsme rádi, čas je o hodně lepší než před čtrnácti dny. Všechny běhy opět proběhly bez zranění na straně závodníků, pod bedlivým koňským dozorem , takže celkově spokojenost. Hodně gratulací posíláme také na Slovensko panu Mozolákovi, jehož grey Fool Fighter Jumping Jet ve svých pěti a půl letech jednoznačně a s přehledem vyhrál St.Leger na 480m.

Gratulace všem zúčastněným!!!

img_1100.jpg

 

img_1222.jpg

 

 5.5.13 Dnešní dopoledne jsme byli na naší oblíbené dráze, v rakouském Marcheggu. Po nočním lijavci se počasí krásně umoudřilo a nakonec bylo docela horko. Účastníků tréninku nebylo moc, potkali jsme se s kamarády Csogleyovými ze Slovenska a jejich rakeťákem Acheronem Shadowless. Tina si zaběhla dvě solíčka a Bugatka? Vyřvala si hlasivky a zaběhala aspoň s míčem, když už na dráhu nemůže. Pár fotek je ve fotogalerii, v sekci psí život

 27.4.13 Byli jsme s holkama v Isaszegu a Tina si konečně tuto sezonu poprvé zazávodila. Počet účastníků byl velký, závody začínaly v 11.30 hod a končilo se pět odpoledne. Všechno ale klaplo přesně podle dostihového programu, organizátoři a personál dráhy se vytáhli. Důvěrně jsme Isaszeg přejmenovali na maďarskou Saharu, větrno a samý písek , v létě můžeme čekat čtyřicítky .

Tina běžela v Bauer Trophy a nakonec obsadila třetí místo v consolation. Zlepšila si časy oproti tréninku o půl vteřiny, takže celkově spokojenost, protože je krátkou dobu po hárání.

Další dostih je 18.5., takže má ještě relativně dost času trénovat.

tina-27.4.2013.jpg

 

 13.4.13 První trénink v maďarském Isaszegu. Počasí slunečné a větrné, nálada i po dlouhé cestě (400 km tam, 400 zpátky) na stupni jedna. Příjemní lidé a po počátečním skluzu se vše dohnalo a psi si skvěle zatrénovali. Tinka se taky proběhla, ale krátká doba po hárání a zimní nicnedělání je znát , příště snad budou ty časy lepší .

097.jpg

111.jpg

 

23.3.13 Tak teplo v nedohlednu a první dostih už 27.4. Zkoušíme trénovat, ale v té zimě to nějak nejde.